Pritrkovalci

Marsikdo misli, da je pritrkovanje zgolj za "tastare" in mladih niti zanima ne, saj ni "in" za dandanes. Lepo nasprotje so pritrkovalci v Žireh, saj ekipo sestavljajo večinoma mladi (8 pritrkovalcev). Ti se zberejo v povprečju enkrat mesečno v zvoniku oz. na god kakšnega zavetnika oz. praznika v župniji.

Med letom so to predvsem "žegnanja" na podružničnih cerkvah, župnijsko (farno) žegnanje in drugi pomembnejši prazniki (božič, novo leto, velika noč,...). Zvonenje pa je prav lepo slišati tudi obobhajanju praznika svete birme, prvega svetega obhajila, on letnem srečanju zakonskih jubilantov...in še bi lahko naštevali. Pritrkovalci vadijo nastop na pomanjšanih modelih zvonov v učilnici (ali v prostoru pod korom), saj bi vadba v zvoniku zvenela precej čudno. Verjetno bi se kdo zmotil in tudi prišel k sveti maši :-)

Ker je v zvoniku dovolj prostora, pritrkovalci vabijo medse nove člane, ki se navdušujejo nad pritrkovanjem.