OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 19. nedelja med letom – 12. avgust 2018

• ponedeljek: sv. Poncijan in Hipolit, mučenca;
  • torek: sv. Maksimilijan Kolbe, duhovnik in mučenec;
  • sreda: MARIJINO VNEBOVZETJE ali VELIKI ŠMAREN;
  • četrtek: sv. Rok, romar in spokornik;
  • petek: sv. Evzebij, papež in mučenec;
  • sobota: sv. Helena, cesarica;
  • nedelja: 20. nedelja med letom; goduje sv. Janez Eudes, duhovnik.

• ponedeljek ob 19.00:                                   + Jožef Modic, obl.

+ Anton Bogataj, obl.

+ Marija Kogovšek (Sovra)

• torek ob 7.00:                                                  + Pavel Žakelj, obl.

• sreda ob 7.00:                                                 Za župljane

ob 9.00:                                              + Majnkovi

+ Marija Jemec, obl.

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):                Po namenu (A)

• petek ob 19.00:                                             Po namenu (A)

• sobota ob 19.00:                                            + Janez in Mihaela Arhar

+ Venčeslav in Leopoldina Pivk

• nedelja ob 7.00:                                            + starši Oblak in Gregorač, ter Anton Šantej

ob 9.00:                                              + Jože Kristan, obl.

V sredo praznujemo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja. Praznični sveti maši bosta ob 7. in 9. uri.

V sredo odidemo z ministranti in otroškimi pevci na nagradne počitnice v Izolo. Odhod avtobusa bo ob 11. uri izpred župnišča. V soboto ob 14. uri pridete v Izolo po otroke starši. Ker bo za kuhinjo skrbela skupina kuharic, prosimo za domačo zelenjavo in sadje (zelje, bučke, kumare, korenje, stročji fižol, paradižnik, čebula, jabolka, slive), ter marmelado. Vse to lahko oddate ob odhodu župniku.

V četrtek bo ob godu sv. Roka sveta maša ob 19. uri na Dobračevi.

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Vsem skupaj Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo ob 11. uri bo na Ledinici piknik zakonskih skupin, ki ga bomo začeli s skupno sveto mašo.

24. in 25. avgusta bomo peš poromali na Sveto goro. Lepo povabljeni v čim večjem številu! Tudi romarji kolesarji RoMartin se bodo 25. avgusta podali na pot ob 7. uri zjutraj. Povabljeni, da se jim pridružite. Udeležbo sporočite najkasneje do ponedeljka, 20. aprila, Anžetu Čeliku (051 320 486).

Od 20. do 23. septembra pripravljamo romanje v Medžugorje. Prijavite se v župnijski pisarni!