3. velikonočna nedelja

• četrtek: sv. Evzebij, škof;
  • petek: sv. Leon IX., papež;
  • sobota: sv. Teotim, misijonar;
  • nedelja: 4. velikonočna nedelja – nedelja Dobrega Pastirja; godujesv. Anzelm, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 19.00:                          + Ciril Gantar, obl.

+ Boris Treven

• torek ob 19.00:                                    + Ivanka in Janez Bekš

+ Boštjan Stanonik (sorodniki)

• sreda ob 19.00:                                      + Filip Kavčič

+ Rezka Jereb

+ ata Rudi in vsi Majnikovi (Dobračevska 5)

• četrtek ob 19.00:                                   + Frančiška Kosmač, obl.

+ Joži in Stane Jereb, roj. dan

+ Franc Kavčič (Žirovski vrh), obl.

• petek ob 19.00:                                      + Janez Žakelj in Žakljevi

+ Marta in Anton Debeljak

+ Stane Vehar, obl., in sin Andrej

• sobota ob 8.00:                                      + Ančnkovi

+ Petelinovi (Žirovski vrh)

+ Jože in Marica Trček

+ Franc Oblak, obl.

• nedelja ob 7.00:                                     + Janko Primožič, obl.                                                                                                                          + starša Kokelj

+ Jožefa Kunc

ob 10.00:                               Za birmance in njihove družine

+ Vesna Pečelin, roj. dan

+ Rudolf Poljanšek in Poljanškovi (Goropeke)

+ Štefan Mrak, obl.

+ Marica in Jože Trček

V tem tednu je redni verouk. Odpade pa verouk za 4. razred in verouk za birmance.

Od ponedeljka do petka, vsak dan ob 19. uri, bo drugi del birmanske devetdnevnice. Devetdnevnica je za vse birmance obvezna, prav pa je, da jih pri devetdnevnici spremljate tudi starši, botri in domači, ter vsi župljani. Skupaj prosimo Svetega Duha, da podeli našim mladim kristjanom svoje darove.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje Mešane zakonske skupine.

Srečanje g. škofa msgr. dr. Franca Šuštarja z birmanci, starši in botri bo v torek ob 18. uri. Najprej bo g. škof nagovoril birmance, starše in botre, nato bo sledila sveta maša (med sveto mašo bo g. škof na voljo staršem in botrom za spoved). Ob 20. uri se bo v župnijski cerkvi g. škof srečal še z vsemi župnijskimi sodelavci: člani ŽPS, ključarji, voditelji skupin, kateheti, pevci, pritrkovalci, bralci Božje Besede, delivci obhajila, sodelavci Karitas, prostovoljci v domu Senecura, čistilkami, krasilkami, molivci, zakonci, mladinci, animatorji, skavti,

V sredo ob 20. uri bo v župnišču srečanje Vrha ŠmaR.

Generalno čiščenje cerkve za starše birmancev bo v četrtek od 16. ure dalje.

Vaje za birmance, botre in starše bodo v petek po devetdnevnici.

V soboto ob 9. uri bodo v cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na slovesnost svete birme.

V soboto ob 19. uri bo srečanje zakonske skupine Sirah.

Slovesnost svete birme bo prihodnjo nedeljo ob 10. uri, ko bo zakrament Svetega Duha prejelo 56 birmancev. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za birmance, botre in starše. Prosim, da upoštevate navodila redarjev. Birmanci in botri se zberete pred župniščem najkasneje ob 9.40.

V času uradnih ur v župnijski pisarni pobiramo mašne namene za mesec julij.

Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Bog povrni!