4. adventna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. adventna nedelja – 22. december 2019

(23. – 29. december 2019)

• ponedeljek: sv. Janez Kancij, duhovnik;
  • torek: sv. Adam in Eva, prastarša; prvi sveti večer;
  • sreda: BOŽIČ – GOSPODOVO ROJSTVO;
  • četrtek: sv. Štefan, prvi mučenec; d.p. Dan samostojnosti;
  • petek: sv. Janez, apostol in evangelist;
  • sobota: sv. Nedolžni otroci, mučenci;
  • nedelja: Sveta Družina; goduje sv. David, kralj.

• ponedeljek ob 18.00:                   Za zdravje in srečo v družinah

Za blagoslov družin

• torek ob 20.00:                              + Janez Ravnikar

• sreda ob 0.00:                                Za župljane

ob 7.00:                               + Janez Zdolšek, obl.

+ starši Božič

Ob 9.00:                               + Vinko Šubic, obl., in Slavka

+ Jožefa in Ivan Potočnik

+ Marijan Bogataj (Opale), 30. obl., ter Frančiška Oblak (Opale), 50. obl.

• četrtek ob 9.00:                             + Štefan Mrak, god in roj. dan

+ Alfonz Zajec in Deklovi

+ Marjanca in Pavla Frelih, obl., in vsi Frelih

• petek ob 9.00:                                Za žive in pokojne člane ŠMAR

+ Janez Zdolšek, god

• sobota ob 8.00:                              + Roman Mlinar

+ Robert Bogataj, obl.

• nedelja ob 7.00:                             + Vida Mlinar, obl.

+ Štefana in Pintarjevi

ob 9.00:                                + Stanko Kogovšek (Sovra), obl.

+ Ivana Košir (Tabor 8), obl.

+ Anton Gorjup, obl.

Od ponedeljka do četrtka bodo svete maše v župnijski cerkvi, v petek in soboto v kapeli, ter prihodnjo nedeljo v župnijski cerkvi.

Danes od 17. do 20. ure bo glavno božično spovedovanje. Na voljo bo več spovednikov. K tej sveti spovedi pridete tudi vsi veroučenci 7., 8. in 9. razreda.

Jutri ob 18. uri zaključujemo letošnjo Božično devetdnevnico. Najbolj pridni veroučenci boste nagrajeni. S seboj prinesite vse listke devetdnevnice.

Tudi Marija Romarica še zadnjič išče prenočišče v vaših domovih. Sprejmite jo odprtih rok!

V ponedeljek ob 19. uri bodo obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na praznovanje božičnih praznikov.

V ponedeljek ob 20. uri bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V torek, na prvi sveti večer naj se družina zbere k skupni molitvi, ter pokadi in pokropi prostore svojega doma.

V torek ob 20. uri bo sveta maša svetega večera, ob polnoči pa bo osrednja polnočna božična sveta maša.

Na Božič bosta slovesni sveti maši ob 7. in 9. uri. Pri vseh štirih prazničnih svetih mašah bo običajni »ofer« za poplačilo obnove notranjosti naše župnijske cerkve. Za vsak vaš iskren dar Bog povrni!

Božični praznik praznujemo kar osem dni do 1. januarja, zato v teh dneh povabljeni v čim večjem številu k svetim mašam.

26. decembra (na praznik sv. Štefana) bo sveta maša ob 9. uri. Ob 10.30 bo tradicionalni blagoslov konj na Pustotniku.

V petek ob 9. uri bo občni zbor društva ŠMAR, ki se bo začel s sveto mašo v kapeli župnišča.

V petek po sveti maši bo v župnišču zaključno srečanje vseh, ki ste opravljali duhovne vaje v vsakdanjem življenju.

Prihodnjo nedeljo bo pri sveti maši ob 9. uri blagoslov vseh predšolskih otrok in vseh šolarjev do vključno 5. razreda. Še posebej povabljene družine letošnjih novokrščencev!

Poskrbimo, da bo Luč miru iz Betlehema v teh dneh zasvetila na oknih vseh domov naše župnije.

Samo še danes boste v kiosku lahko kupili vse potrebno za lepše praznovanje praznikov: kadilo, oglje, voščilnice, koledarje, pratike…

Hvala dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za obnovo župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Zadaj si lahko vzamete božično številko Družine.

Danes ob 18. uri in na Božič ob 19.30 vas Pihalni orkester Alpina Žiri vabi na božično-novoletni koncert, ki bo v dvorani DPD Svoboda. Vstopnice so na voljo v trafiki Kocka.Vabijo žirovski godbeniki!

Hvala vsem posameznikom in organizacijam, ter društvom, ki ste nama z g. kaplanom v teh dneh ustno ali pisno voščili. Vsem ne moreva pisno odgovoriti, želiva pa vam miru, sreče in vsega dobrega v teh božičnih praznikih in vsem letu, ki prihaja.