OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 27. nedelja med letom – 6. oktober 2019

(7. – 13. oktober 2019)

• ponedeljek: Rožnovenska Mati Božja;
  • torek: sv. Tajda, spokornica;
  • sreda: sv. Abraham, svetopisemski očak;
  • četrtek: sv. Danijel, škof;
  • petek: sv. Janez XXIII., papež;
  • sobota: sv. Maksimilijan Celjski, mučenec;
  • nedelja: 28. nedelja med letom; goduje sv. Koloman, mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:       + Marija Štremfelj, 30. dan

+ Manca in Nežka

V zahvalo za srečen porod

• torek ob 7.00:                    Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                 + Franc Mlakar (Triglavska)

V zahvalo

• četrtek ob 19.00 (Dobr.):+ Maksimilijan Oblak, 30. dan

+ Tone in Cene Luznar, obl., in vsi Jerebcovi

• petek ob 19.00:                 + Francka in Edi Kavčič (Kamškova)

+ Mlinarjevi (Osojnica 5)

• sobota ob 8.00:                  + Venčeslav in Leopoldina Pivk, star. in ses. Ivana Miklavčič

Po namenu (A)

• nedelja ob 7.00:                 + Janez Ovsenk in sin Bojan

+ starši Albreht

ob 9.00 (Dobr.):     + Marija Likar, 30. dan

+ Milka in Anton Oblak (Dobračevska 67)

Če želiš postati skavt, se nam pridruži na prvem skupnem srečanju, ki bo danes ob 14. uri pri cerkvi na Ledinici. Ob 17. uri bomo tam imeli sveto mašo, h kateri ste povabljeni tudi starši, po njej pa bo za starše obvezen sestanek. Dobrodošli ste vsi otroci in mladi od 1. razreda dalje.

V naši župniji v oktobru molimo rožni venec vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjimi mašami). Ob petkih molitev vodijo naši birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Danes ob 18. uri vse vabim v cerkev k molitvi rožnega venca, ki ga bo ob začetku izrednega misijonskega meseca vodila misijonska skupina. Prihodnjo nedeljo vodijo rožni venec člani ŽPS.

V tem tednu bo redni verouk za vse razrede po urniku.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje misijonske skupine, ob 20.30 pa redakcije Glasa sv. Martina.

V sredo ob 20.30 bo srečanje Četrte zakonske skupine, v četrtek ob 20. uri pa Starejše zakonske skupine.

Redne vaje za Cerkveni mešani pevski zbor Anton Jobst so vsakpetek ob 19. uri. K zboru vabimo tudi nove pevke in pevce. Mladinski zbor pa ima vaje vsak petek ob 18.30. Tudi k mladinskemu zboru vabimo nove pevce.

V soboto ob 9. uri bo pri Svetem Duhu dekanijsko srečanje ministrantov. Odhod avtobusa za ministrante tekmovalce bo ob 8.25 izpred našega župnišča.

Vsi mladi namesto rednih mladinskih srečanj povabljeni v Škofjo Loko, kjer bo v soboto ob 19. uri dekanijsko mladinsko srečanje.

V letošnjem pastoralnem letu se bomo vsako drugo nedeljo v mesecu srečevali z jezuiti, ki sobivajo skupaj z našim g. kaplanom. Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo z nami p. Tomaž Mikuš.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo žegnanje na Dobračevi. Takrat bo tudi »ofer« za potrebe te podružnične cerkve. Vse gospodinje te soseske naprošamo za pogostitev po sveti maši. Že vnaprej Bog povrni!

V tem tednu je en neimenovani darovalec daroval za poplačilo obnove naše župnijske cerkve. Bog povrni!

Če bi kdo rad naročil mašni namen za november in december, naj se čim prej oglasi v župnijski pisarni.