OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 24. nedelja med letom – 15. september 2019

(16. – 22. september 2019)

• ponedeljek: sv. Kornelij in Ciprijan, mučenca;
  • torek: sv. Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj;
  • sreda: sv. Jožef Kupertinski, redovnik;
  • četrtek: sv. Januarij, škof in mučenec;
  • petek: sv. Andrej in drugi korejski mučenci;
  • sobota: sv. Matej, evangelist in apostol;
  • nedelja: 25. nedelja med letom – Slomškova nedelja; goduje sv. Mavricij, mučenec.

• ponedeljek ob 19.00:                                     + Marija Štremfelj, 7. dan

+ Ljudmila Mlinar (Gasilska), obl.

+ Drago in Bojan Štremfelj

• torek ob 7.00:                                                + Marija in Franc Poljanšek

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                                              + Jožefa Cankar, god, in Sonja Seljak

+ starši Pivk (Žirovski vrh 66)

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):                      + Maksimilijan Oblak, 7. dan

+ Anton Klemenčič, obl.

• petek ob 19.00:                                              + Stanko Likar, obl., in Marija Primožič

Po namenu (A)

• sobota ob 8.00:                                              + Matevž Pečelin, god

Po namenu (A)

• nedelja ob 7.00:                                             + Marjan Praprotnik, obl.

V zahvalo za zdravje

ob 9.00:                                              + Slavc Burjek, obl.

Za blagoslov v družini

V tem tednu začenjamo z veroukom od 2. do 9. razreda.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje mešane zakonske skupine.

V soboto bo srečanje mladih v Stični. Odhod avtobusa bo ob 7. uri zjutraj izpred župnišča. Povabljeni devetošolci, srednješolci, študenti in mladi v poklicih. Prispevek je 5 EUR. Prijave najkasneje do srede zbirata župnik in Alma Jesenko.

V soboto ob 20.30 bo srečanje Najmlajše zakonske skupine.

Prihodnjo nedeljo bo pri deveti sveti maši katehetska nedelja. K tej sveti maši pridete vsi veroučenci in njihovi starši. Vsi veroučenci k tej maši prinesete k blagoslovu svoje šolske torbe.

Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bodo pri kapelici sv. patra Pija v Žirovskem vrhu litanije ob njegovem godu. Lepo povabljeni!

Rdeči križ vabi h krvodajalski akciji, ki bo ta ponedeljek in torek v poslovni stavbi Ike. Odvzem krvi bo med 7. in 13. uro. Lepo povabljeni!