^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

8. nedelja med letom

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 8. nedelja med letom – 3. marec 2019

(4. – 10. marec 2019)

 

Godovi:   

 • ponedeljek: sv. Kazimir, poljski kraljevič;
 • torek: sv. Hadrijan, mučenec; pust;
 • sreda: Pepelnica – začetek postnega časa; strogi post;
 • četrtek: sv. Perpetua in Felicita, mučenki;
 • petek: sv. Janez od Boga, redovni ustanovitelj;
 • sobota: sv. Frančiška Rimska, redovnica;
 • nedelja: 1. postna nedelja; goduje sv. 40 mučencev iz Armenije.

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 18.00:                      + s. Bernardka (Angela Košir)

+ Amalija Zdolšek

                                     

 • torek ob 18.00:                               + duhovnik Zdravko Bahor

                                               Za nove duhovne poklice

 

 • sreda ob 18.00:                               + Marjana Peternel (Starožirovska)

+ Veharjevi (Brekovice)

 

 • četrtek ob 18.00 (Dobračeva):        + Boris Oblak, 7. dan

+ Martin Pešič, Ivana in Mirko Prek

+ Ivana in Stanko Mrovlje in zet Andrej

 

 • petek ob 18.00:                               + Čarovi (Selo)

+ Jože Ključevšek

 

 • sobota ob 8.00:                              + Veronika Trček (Žirovski vrh 39), obl.

+ Marija Jemec, obl.

 

 • nedelja ob 7.00:                             + Francka Ušeničnik

+ Marjana in Feliks Gregorač

+ Kranjc, ter Frančiška in Anton Kokelj

ob 9.00:                                  + Anton Beovič, obl.

+ Francka Stanonik in Breda Karner

Za župljane

Od ponedeljka do sobote bodo svete maše v kapeli, v nedeljo pa v župnijski cerkvi.

V tem tednu bo redni verouk in mladinska srečanja.

 

 

V ponedeljek ob 19. uri bo v župnišču srečanje redakcije Glasa sv. Martina.

Ob začetku postnega časa vas vabimo na 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa v našo kapelo. Češčenje bomo začeli s sveto mašo v torek ob 18. uri in zaključili s sveto mašo na pepelnico ob 18. uri. Na voljo je razpored, kamor se boste vpisali za posamezne ure. Tudi ponoči naj bi bili pri Jezusu vsako uro vsaj trije molivci. V torek med 20. in 21. uro bodo pred Jezusom naši mladinci, v sredo od 11. do 12. ure molitvena skupina, ter od 17. do 18. ure naši birmanci. Vsi ostali župljani si čas češčenja izberite sami. Priporočeno je, da prav vsak župljan preživi v molitvi pred Najsvetejšim vsaj pol ure. Naj bo to čas milosti in blagoslova za našo župnijo in za vsakega posameznika!

V sredo ob 20.30 bo srečanje mlajše zakonske skupine.

V četrtek ob 19. uri vabljeni v župnišče vsi pari, ki bi se radi na novo vključili v zakonsko skupino. Tokrat vabimo predvsem tiste pare, ki imate 0 do 10 let zakonskega staža (oziroma največ do 15 let). Dobrodošli!

V postnem času bomo v naši župniji skupaj premišljevali Jezusovo trpljenje ob križevem potu vsak petek ob 18. uri v kapeli (vodili ga bodo birmanci), ter ob nedeljah ob 18. uri v župnijski cerkvi. Prihodnjo nedeljo bo križev pot vodila misijonska skupina.

V petek ob 19. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo skavtska sveta maša.

Vrtec pri Sv. Ani vabi k vpisu novincev za šolsko leto 2019/20. Vpis je mogoč od 4. do 25. marca. Vpisnice dobite na sedežu vrtca in na spletni strani vrtca, ter jih oddate v vrtcu ali pošljete s priporočeno pošto.

Ob pogrebu + Antona Beoviča so domači, sosedje in prijatelji darovali 350 EUR za obnovo naše župnijske cerkve. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Samo še danes se lahko prijavite za župnijsko romanje na Poljsko.

Od danes naprej sprejemam mašne namene za mesec maj.