^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

30. nedelja med letom

 

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 30. nedelja med letom – 28. oktober 2018

(29. oktober – 4. november 2018)

Godovi:     

 • ponedeljek: sv. Ermelinda, devica;
 • torek: sv. Marcel, mučenec;
 • sreda: sv. Volbenk, škof; d.p. Dan reformacije;
 • četrtek: VSI SVETI;
 • petek: SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH; prvi petek;
 • sobota: sv. Viktorin Ptujski, škof in mučenec; prva sobota;
 • nedelja: 31. nedelja med letom – zahvalna nedelja; goduje sv. Karel Boromejski, škof.

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 18.00:                   + Pavel in Pavlina Mur

+ Bedriharjevi (starši in sestri)

                                              

 • torek ob 7.00:                                Za nove duhovne poklice

Po namenu (A)

 

 • sreda ob 18.00:                              V zahvalo

Za duše v vicah

                                                                      

 • četrtek ob 7.00:                             Za župljane

ob 9.00:                                + Frančiška in Rudl Kristan

                                               + Filip Košir, obl., in Vida

ob 14.00 (Dobračeva):     + Franc Eržen

                                               + Filip Košir, obl.

                                                                                   

 • petek ob 8.00 (Dobračeva):       + Oblak, Seljak in Čadež

Za duše v vicah

ob 18.00 (Dobračeva):     + Andrej Poljanšek, obl.

                                               Po namenu svetega očeta

 

 • sobota ob 8.00:                              + starši Oblak (Dobračevska 67)

V dober namen

 

 • nedelja ob 7.00:                             + Veharjevi (Brekovice)

+ starši Albreht

ob 9.00:                                + starši in sinovi Strlič

                                               + Ahačevčič

                                               Za župljane

 

Danes ob 18. uri lepo povabljeni v župnijsko cerkev k skupni molitvi ročnega venca, ki ga bodo vodili člani ŽPS. Tudi ostale dni do konca oktobra lepo povabljeni pol ure pred sveto mašo k skupni molitvi.

 

Od danes naprej bodo vse večerne svete maše zopet ob 18. uri, molitvena ura ob sredah pa ob 17. uri.

V tem tednu zaradi jesenskih počitnic ne bo rednega verouka in mladinskih srečanj.

V ponedeljek ob 18.30 bodo obvezne ministrantske vaje za vse ministrante.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V četrtekpraznujemo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetnikov, to je tistih, ki že uživajo večno srečo pri Bogu. To je dan veselja in našega upanja, da bomo tudi mi lahko nekoč ob našem Gospodu vse večne čase. Svete maše bodo ta dan ob 7. in 9. uri v župnijski cerkvi, ter ob 14. uri na Dobračevi. Po popoldanski sveti maši (ob 15. uri) bodo še molitve za rajne na pokopališču, ter blagoslov grobov. Takrat bomo blagoslovili tudi obnovljen pokopališki križ. Ob 18. uri bo v cerkvi na Dobračevi molitev rožnih vencev za vse naše pokojne. Če ne morete v cerkev, ob tem času molite doma. Ob 19. uri pa naša mladina na pokopališču pri križu pripravlja molitev. Lepo povabljeni!

 

V petek pa praznujemo Spomin vseh vernih rajnih, ko posebej prosimo za vse tiste rajne, ki se še očiščujejo v vicah. Tudi ta dan se udeležimo svete maše ob 8. ali ob 18. uri na Dobračevi. Po obeh svetih mašah bode še molitve za rajne na pokopališču.

Cerkev pa v prvih dneh novembra naklanja tudi popolni odpustek za naše rajne, če smo bili pri sveti spovedi, če smo prejeli obhajilo in molili po namenu svetega očeta Vero in Očenaš.

 

V petek dopoldne bo župnik obiskoval starejše in bolnike po domovih (g. kaplan bo bolnike  in starejše v centru Žirov obiskoval v soboto, 3. novembra, dopoldne).

V prvem tednu meseca novembra bo domovino svojih staršev obiskal tudi nadškof v Corrientesu v Argentini, msgr. Andrej Stanovnik. Kraj svojih sorodnikov, Žiri, bo obiskal v soboto, 3. novembra. Ta dan ob 8. uri bo v župnijski cerkvi sv. Martina daroval tudi slovesno sveto mašo. Zato k tej sveti maši lepo povabljeni prav vsi Žirovci! Lepo se bo srečati z našim rojakom, nadškofom Andrejem!

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Od sobote do nedelje bodo volčiči na jesenovanju na Vrhu Svetih Treh Kraljev.

Tisti pari, ki v letošnjem letu praznujete 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let skupnega življenja, ste prihodnjo nedeljo vabljeni na slovesnost zakonskih jubilantov. Zberemo se ob 8.45 pred župniščem. Po sveti maši bo še družabno srečanje v župnišču, zato lepo prosim gospodinje, da do nedelje ob 8. uri prinesete v župnišče sladke dobrote. Že vnaprej Bog povrni!

Ob pogrebu + Marije Žakelj so domači, sorodniki, sosedje in prijatelji darovali 1000 EUR za obnovo župnijske cerkve. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali v ta namen. Vsem Bog povrni!