Rojstvo Janeza Krstnika

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Rojstvo Janeza Krstnika – 24. junij 2018

(25. junij – 1. julij 2018)

• ponedeljek: sv. Vilijam, opat; d.p. Dan državnosti;
  • torek: sv. Janez in Pavel, mučenca;
  • sreda: sv. Ema Krška, kneginja;
  • četrtek: sv. Irenej Lyonski, škof in mučenec;
  • petek: sv. Peter in Pavel, apostola;
  • sobota: sv. Prvi mučenci rimske Cerkve;
  • nedelja: 13. nedelja med letom; goduje sv. Estera, svetopisemska žena.

• ponedeljek ob 19.00:                    + Terezija Pišlar, 30. dan

Za domovino

• torek ob 7.00:                                 Za zdravo pamet in mir v družinah

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                               + Franc Podobnik (Račeva 12), obl.

+ Marija Logar

• četrtek ob 7.00:                              Za nove duhovne poklice

Po namenu (A)

• petek ob 19.00 (Dobračeva):       + Polda in Lovro Možina

+ starši Kurbus

• sobota ob 8.00:                               + Jože in Alojzija Jereb (Žirovski vrh)

+ Ivana Miklavčič

• nedelja ob 7.00:                              + Janez Seljak, obl.

+ Vinko Pivk, obl.

ob 9.00:                                 + Martin Frelih ml., obl.

+ Pavla in Marjanca Frelih, ter vsi Frelih (Zabrežnik)

Od danes naprej so vse svete maše zopet v župnijski cerkvi, razen v petek zvečer bo sveta maša na Dobračevi.

V ponedeljek ob 19. uri vsi lepo povabljeni v našo župnijsko cerkev k sveti maši za domovino.

Jutri začenjamo letošnji otroški poletni oratorij v naši župniji z geslom: »Eno je potrebno«. Oratorij bo vsak dan potekal od 9. do 15. ure. V četrtek bomo odšli na celodnevni izlet. Prvi dan se zberemo ob 8.30 pred našim župniščem. Zadnji dan pa k zaključku vabimo tudi starše in stare starše – najprej bo ob 8. uri v cerkvi zahvalna sveta maša, nato pa bo zunaj sledila še zaključna prireditev. Vsak dan razen četrtka pa naprošamo starše, stare starše in pridne gospodinje za pecivo in sadje. Vse to prinesite vsak dan med 8. in 9. uro v župnijsko kuhinjo. Že vnaprej Bog povrni!

V petek, na slovesni praznik apostolov Petra in Pavla, ob 9. uri bo v ljubljanski stolnici v duhovnika posvečen naš rojak Marko Mrlak. Tega se vsi veselimo in se bomo posvečenja v čim večjem številu tudi udeležili. Do četrtka še zbiramo prijave za skupni avtobusni prevoz na posvečenje. Odhod avtobusa bo ob 7. uri zjutraj izpred župnišča.

Prihodnjo nedeljo bo v okviru duhovne priprave na novo mašo pri obeh svetih mašah pričevala misijonarka, s. Bogdana Kavčič.

Prijavnice za počitnice ministrantov in pevcev v Izoli z denarnim prispevkom oddajte v župnišče najkasneje do naslednje nedelje.

Hvala mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za obnovo naše župnijske cerkve. Hvala vsem, ki ste ta teden pomagali pri delih v in ob cerkvi, ter hvala za generalno čiščenje.

V župnijski pisarni lahko naročite mašne namene za mesec september.

Uradne ure župnijske pisarne bodo v juniju, juliju in avgustu vsak dan po sveti maši.

Društvo ŠMAR vas še danes in jutri vabi v galerijo v zvonik na razstavo  fotografinje Polona Mlakar Baldasin, ki je pripravila serijo  fotografij starega dela delujoče osnovne šole Žiri.