Cvetna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Cvetna nedelja – 25. marec 2018

(26. marec – 1. april 2018)

• ponedeljek: sv. Evgenija, mučenka;
  • torek: sv. Peregrin, redovnik;
  • sreda: sv. Bojan, knez;
  • četrtek: Veliki četrtek;
  • petek: Veliki petek;
  • sobota: Velika sobota;
  • nedelja: VELIKA NOČ GOSPODOVEGA VSTAJENJA; goduje sv. Tomaž Tolentinski, misijonar.

• ponedeljek ob 19.00:                   + Metod Trček, obl.

+ starši Trček in Nagode

• torek ob 7.00:                                Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                             + Pavle, Janko in Cigale

+ Franc Okršlar, obl.

• četrtek ob 19.00:                           + Franc Eržen, 7. obl.

Za nove duhovne poklice

• petek ob 19.00:                             Obredi Velikega petka

• sobota ob 20.00:                           + Slavka Štirn

Po namenu (A)

• nedelja ob 6.00:                             + Pavel Pišljar, obl., in Pišljarjevi (Jarčja dolina)

ob 9.00:                                + Anton Kastelec, obl.

Od danes naprej bodo vse večerne svete maše zopet ob 19. uri.

Od ponedeljka do srede bodo svete maše še v kapeli, od Velikega četrtka dalje pa zopet vse svete maše v župnijski cerkvi.

Danes ob 15. uri bo križev pot na Goropekah, ki ga bodo vodili naši skavti. Lepo povabljeni!

Danes od 17. do 20. ure bo osrednje velikonočno spovedovanje. Dobrodošli!

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V sredo dopoldne bova obiskovala bolnike in starejše po domovih. Če še kdo želi obisk duhovnika, naj sporoči v župnijsko pisarno. Na prvi petek v aprilu zato obisk po domovih odpade.

V Velikem tednu invelikonočni osmini ne bo rednega verouka in mladinskihsrečanj. Vsi veroučenci pa se bostenamesto verouka udeležili vsaj dvehobredov Velikega tedna. Birmanci na Veliki četrtek pričnejo tudi z birmansko devetdnevnico.

Obredi Velikega četrtka se bodo pričeli ob 19. uri. Nato ste lepo vabljeni k molitvi z Jezusom na Oljski gori. Ob 20.30 bomo molili molitveno uro za nove duhovne poklice v naši župniji, ob 21. uri pa bo tiho češčenje Najsvetejšega. Ob 22. uri bomo zaključili skupno molitev.

Na Veliki petek bomo ob 15. uri molili križev pot v župnijski cerkvi. Lepo povabljeni, da se udeležimo premišljevanja Kristusovega trpljenja ob uri, ko je za nas daroval svoje življenje. Obredi Velikega petka se pričnejo ob 19. uri. Nato bomo pri Božjem grobu molili žalostni del rožnega venca, ter molitveno uro. Skupno molitev bomo sklenili ob 21.30.

Na Veliko soboto zjutraj ob 7.00 bo blagoslov ognja in vode. Lepo pa ste povabljeni k molitvi pri Božjem grobu. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 10.00 v župnijski cerkvi, ob 11.00 na Breznici, ob 13.00 v župnijski cerkvi, ob 14.00 v Goropekah, ob 15.00 na Ledinici, ter ob 16.00 na Dobračevi. Najslovesnejše bogoslužje vsega cerkvenega leta, velikonočna vigilija, se bo začela ob prvem mraku, ob 20. uri.

Vstajenjska procesija in slovesna vstajenjska sveta maša se bozačela že ob 6. uri. Vstajenjska procesija bo potekala po ustaljeni trasi. V procesiji hodimo po dva in dva, ter v tihoti in molitvi. Procesijo bo spremljal MeCPZ Anton Jobst, Pihalni orkester Alpina Žiri in naši pritrkovalci.

Nato sledi še slovesna maša ob 9. uri, ki jo bo daroval ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Anton Jamnik, ki se bo po maši srečal še z birmanci, starši in botri.

Na Veliko soboto in Veliko noč bo pri vseh svetih mašah »ofer« za obnovo notranjosti župnijske cerkve. Že vnaprej Bog povrni!

Obvezne ministrantske vaje bodo na Veliki četrtek ob 17.00 in na Veliki petek ob 17.30, ter na Veliko soboto ob 18.00 v cerkvi. Starše prosimo za razumevanje!