OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 22. nedelja med letom – 3. september 2017

·        ponedeljek: sv. Rozalija Sicilska, devica in spokornica;

·        torek: sv. Mati Terezija, redovna ustanoviteljica;

·        sreda: sv. Zaharija, prerok;

·        četrtek: sv. Regina, devica in mučenka;

·        petek: Marijino rojstvo – Mali Šmaren;

·        sobota: sv. Peter Klaver, misijonar;

·        nedelja: 23. nedelja med letom; goduje sv. Nikolaj Tolentinski, spokornik.

·        ponedeljek ob 19.00: Bogu in Materi Božćji v zahvalo za 70 let življenja

Za žive in mrtve Mrovcove (Opale)

·        torek ob 7.00: + Marijana in Andrej Demšar, ter Marija Rudolf

Po namenu

·        sreda ob 19.00: + Marija Lazar, 10. obl.. in Toncovi iz Tabra

+ Slavka Žakelj, obl., in Urbanovi z Rakulka

·        četrtek ob 7.00: Za duše v vicah

ob 19.00 (Dobračeva): + Vida Mlinar

·        petek ob 8.00: + Ciril Alič

ob 19.00: + Nikolaj Oblak

·        sobota ob 8.00: Za umiritev duš

Po namenu

·        nedelja ob 7.00: + Veronika Grošelj

ob 9.00: + Franc Rant, obl.

Od septembra dalje bo nekaj manjših sprememb v bogoslužnem redu naše župnije. Sveti maši ob torkih in četrtkih bosta odslej ob 7. uri zjutraj, da se boste lažje udeleževali le teh. Ob četrtkih bo uvedena še druga sveta maša ob 19. uri na Dobračevi. Sobotna sveta maša bo odslej ob polni uri, ob 8.00 (ob 8.15 je bila le zaradi voznega reda avtobusa). Vse praznične svete maše med tednom bodo odslej ob 8. in 19. uri (razen, če je zapovedan praznik – takrat bo veljal nedeljski red). Upam, da vam bodo tudi te spremembe pripomogle, da se boste lažje udeleževali tudi tedenskega bogoslužja.

Uradne ure župnijske pisarne bodo odslej vsak četrtek od 10.00 do 12.00 in vsak petek od 16.00 do 17.30.

Vpis otrok vseh razredov (z njimi pridite tudi starši) bo ta ponedeljek in torek od 16. do 19. ure v župnišču. Takrat boste lahko tudi kupili vse potrebno za verouk. Za prvošolce pa prinesite s seboj družinsko knjižico ali krstni list otroka (če je krščen v drugi župniji).

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS. Vsi člani lepo povabljeni!

V torek ob 20. uri bo v župnišču srečanje redakcije Glasa sv. Martina.

V sredo bodo Žiri v okviru romanja od Marije k Mariji obiskali sodelavci Radia Ognjišče. Neposreden prenos izpred župnišča v Žireh bo ob 13. uri. Vabimo vas, da pridete pred župnišče pozdravit sodelavce Radia Ognjišče.

V sredo ob 20.30 bo srečanje mlajše zakonske skupine.

V četrtek ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

V petek bo praznik Marijinega rojstva ali Mali Šmaren. Lepo povabljeni k prazničnima mašama ob 8. in 19. uri.

V soboto bo na Brezjah molitveni dan za nove duhovne poklice. Iz Žirov bo ob 7.30 odpeljal poseben avtobus. Potrebne so predhodne prijave v župnijski pisarni.

V soboto ob 9. uri bodo v cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Vabimo tudi nove ministrante!

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo katehetska nedelja, ko bomo pričeli z letošnjim veroučnim letom. K tej sveti maši povabljeni vsi veroučenci in njihovi starši. Vsi šolarji s seboj prinesite šolske torbe, da jih bomo blagoslovili.

V soboto, 16. septembra, bo Stična mladih. Vsi mladi se čim prej prijavite župniku ali Almi Jesenko.

Vabimo vas tudi na romanje v Medžugorje, ki bo od 14. do 17. septembra. Prijave sprejemamo v župnijski pisarni.

Vabljeni na promenadni koncert, ki ga prireja Moški pevski zbor ALPINA z igralci dramske skupine DPD Svoboda Žiri. Prireditev bo v sredo, 6. septembra, ob 20. uri na Dobračevi, Pr´ Krošl (Pot v Skale).