^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

6. velikonočna nedelja

21.5.2017

Danes je 6. velikonočna nedelja.

Hvala za vse darove, ki ste jih danes namenili za cerkvene potrebe.

Ob 9.00: Prvoobhajencem in njihovim staršem želimo ob današnjem prazniku prvega svetega obhajila veliko hvaležnosti za Božje darove ter veliko predanosti Njegovi volji. Prvoobhajilne obleke naj starši vrnejo v župnišče v ponedeljek ob 17.00.

Šmarnice bodo danes ob 15.00 pri križu na Goropekah.

V ponedeljek, torek in sredo bodo prošnji dnevi. Svete maše bodo po razporedu, ki je zapisan v napovedniku maš in dogodkov. Vsak prošnji dan bodo šmarnice brez maše ob 18.00 v župnijski cerkvi. Lepo povabljeni.

V sredo se bomo spomnili Marije, Pomočnice kristjanov.

V četrtek bo Gospodov vnebohod, ko bomo sveto mašo opravili tudi za + Andrejo Mohorčič ob 30. dnevu.

V petek bo godoval sv. Filip Neri, duhovnik. Ta dan bomo sveto mašo opravili tudi za + Olgo Kopač ob 30. dnevu.

V soboto bo godoval mučenec Alojzij Grozde. Ob njegovih relikvijah, ki jih imamo v naši cerkvi, bomo maševali tudi za iskreno krščansko pričevanje v veri. Ta dan bo ob 9.00 tudi priprava na krščevanje, ki bo naslednjo nedeljo ob 10.00.

Naslednjo nedeljo bo ob 9.00 zaključek veroučnega leta in razdelitev spričeval, ki jih bodo veroukarji nato podpisana prinesli nazaj čez teden dni in jih oddali v škatlo na obhajilni mizi.

Naslednjo nedeljo bo šmarnična pobožnost ob 15.00 pri križu na pokopališču.