^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2. nedelja med letom

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 2. nedelja med letom – 16. januar 2022

(17. – 23. januar 2022)

Godovi:       

 • ponedeljek: sv. Anton Puščavnik, opat;
 • torek: sv. Marjeta Ogrska, kneginja;
 • sreda: sv. Makarij Aleksandrijski, opat;
 • četrtek: sv. Fabijan in Sebastijan, mučenca;
 • petek: sv. Neža, devica in mučenka;
 • sobota: sv. Vincencij, diakon in mučenec;
 • nedelja: 3. nedelja med letom – nedelja Božje Besede; goduje sv. Ildefonz, škof.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 18.00 (kapela):        + Filip Kavčič

                                                            + Janez Žakelj

                                                       

 • torek ob 7.00 (kapela):                     Po namenu (A)

ob 18.00 (Dobračeva):          + Janez Potočnik, 30. dan

                                     + Janko in Cilka Jereb

                                     + Veronika Grošelj, god

 • sreda ob 18.00 (kapela):                  + Leopolda Seljak in Amalija Zorjan

V zahvalo za zdravje

 

 • četrtek ob 18.00 (kapela):               Za duše v vicah

                                    V dober namen (T)

 • petek ob 18.00 (kapela):                  + Justina Derlink, obl., in Lukatovi

                                                             + Blaž in Antonija Novak

 

 • sobota ob 8.00 (kapela):                 + Dragica Podobnik, 2. obl.

+ Franc Vidmar, obl.

 

 • nedelja ob 7.00:                                + starši in brat Mlinar

+ starši Pečelin

+ Stanislav Bogataj, ter starši in brat

ob 8.30:                                 + Milan Močnik, 30. dan

                                               + Rudolf in Frančiška Kristan (Selo), obl.

                                                Za župljane

ob 10.00:                               + Justin Stanovnik, 3. obl.

                                               + Franc in Martina Grošelj

                                   

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nositi zaščitne maske in obvezno razkuževati rok. Nositi je treba kirurške ali FFP2 maske. Za vsak vstop v cerkev je od 12. leta starosti dalje potreben pogoj PCT in veljaven osebni dokument. Za veroučence in dijake velja samotestiranje v šoli kot izpolnjen PCT-pogoj za obisk svete maše, verouka ali obveroučnih dejavnosti.

 

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje Mešane zakonske skupine.

V četrtek ob 20.30 bo srečanje Četrte zakonske skupine.

Prihodnjo nedeljo obhajamo nedeljo Božje Besede. Zato bo v prihodnjem tednu potekal v Sloveniji svetopisemski maraton. Zaradi epidemiološke situacije bomo mi letos sodelovali pri branju Svetega Pisma na zoom aplikaciji. Kdor bi želel brati in ima možnost zoom aplikacije, naj se do torka javi Andreji Žakelj na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Ob pogrebu + Ivanke Naglič so domači darovali 200 EUR za župnijsko cerkev. Ob pogrebu + Ane Kavčič pa so darovali domači, sorodniki,  sosedje in prijatelji namesto sveč za cerkev še 100 EUR. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec april.

Od 26. do 30. aprila bomo v letošnjem letu organizirali župnijsko romanje v Srbijo in Makedonijo. Program si lahko preberete v novi številki Glasa sv. Martina. Tisti, ki ste predlanskem že poravnali akontacijo 50 EUR, ste že na seznamu romarjev, za ostale so prijave še odprte. Pohitite, možnost prijave je do zapolnitve mest. Ob prijavi poravnate akontacijo 100 EUR.

Župnija Žiri organizira tečaj priprave na zakon, ki bo 22., 23., 29. in 30. januarja, vsakokrat ob 19. uri po aplikaciji zoom. Obvezne so prijave na župnikov elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.ali na župnikov telefon: 040395979, najkasneje do četrtka zvečer.

V torek in sredo bo prva letošnja redna krvodajalska akcija. Odvzemi krvi bodo oba dneva od 7. do 13. ure v poslovni stavbi IKA. Potrebno je naročanje.  Darovalci krvi naj pokličejo eno od telefonskih številk, objavljenih v SMS sporočilih ali na spletni strani občine. Prosijo, da se držite dogovorjene ure prihoda.