Jezusov krst

• ponedeljek: sv. Gregor Niški, škof in cerkveni učitelj;
  • torek: sv. Pavlin Oglejski II., škof;
  • sreda: sv. Tatjana, mučenka;
  • četrtek: sv. Hilarij, škof in cerkveni učitelj;
  • petek: sv. Sava, škof;
  • sobota: sv. Absalom, koprski škof;
  • nedelja: 2. nedelja med letom – nedelja verskega tiska; goduje sv. Honorat, škof.

• ponedeljek ob 18.00 (kapela):           + Filip Kavčič

Za srečno zadnjo uro

Za srečno operacijo

• torek ob 7.00 (kapela):                         + Francka Trček

ob 18.00 (Dobračeva):             + Marko Čar, obl.

+ Marjan Kristan, obl., in sinova

• sreda ob 18.00 (kapela):                      + Ana Kavčič, 30. dan

+ Anton in Ivan Gantar (Žirovski vrh 22)

Za duše v vicah

• četrtek ob 18.00 (kapela):                   + Marjan Peternel

+ Veronika Žakelj (Burjek)

• petek ob 18.00 (kapela):                     + Frančišek Žakelj, 7. dan

+ Ivana in vsi Kavčič

+ Valentin Zdravko Pišljar

• sobota ob 8.00 (kapela):                      + Janez Žakelj

+ Jože in Francka Župančič

• nedelja ob 7.00:                                     + Alojzija in Franc Čadež

+ Franc in Marija Bogataj

+ Frančiška in Leopold Seljak

ob 8.30:                                    + Franc Seljak (Strličevi)

ob 10.00:                                   + Ivanka Naglič, 7. dan

+ Anton in Frančiška Trček

+ Marija Naglič, obl., in Mateja Gruden, obl.,

ter za zdravje in blagoslov

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nositi zaščitne maske in obvezno razkuževati rok. Nositi je treba kirurške ali FFP2 maske. Za vsak vstop v cerkev je od 12. leta starosti dalje potreben pogoj PCT in veljaven osebni dokument. Za veroučence in dijake velja samotestiranje v šoli kot izpolnjen PCT-pogoj za obisk svete maše, verouka ali obveroučnih dejavnosti.

V tem tednu bo zopet redni verouk in redna mladinska srečanja.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču redna seja Tajništva ŽPS.

V sredo ob 17. uri lepo povabljeni v kapelo k molitveni uri pred Najsvetejšim.

V sredo ob 20.30 bo srečanje Mlajše zakonske skupine, v četrtek ob 20. uri pa Starejše zakonske skupine.

Od petka do nedelje bodo birmanci 8. razreda na duhovnih vajah na Bledu. Odhod skupnega avtobusa bo v petek ob 17. uri izpred župnišča. S seboj imejte prijavnico, podpisano izjavo o PCT pogojih, osebni dokument in denar za bivanje. Starši pridete otroke iskat v nedeljo ob 11.30 v Marijin dom na Bled.

V nedeljo bo pri vseh svetih mašah »ofer« za g. kaplana.

Otroci ste v adventni akciji »Otroci za otroke« zbrali skoraj 800,00 EUR. V imenu prejemnikov pomoči Bog povrni!

Ob pogrebu + Milana Močnika so darovali domači za cerkev 100 EUR. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec marec.

Od 26. do 30. aprila bomo v letošnjem letu organizirali župnijsko romanje v Srbijo in Makedonijo. Program si lahko preberete v novi številki Glasa sv. Martina. Tisti, ki ste predlanskem že poravnali akontacijo 50 EUR, ste že na seznamu romarjev, za ostale so prijave še odprte. Pohitite, možnost prijave je do zapolnitve mest. Ob prijavi poravnate akontacijo 100 EUR.

Župnija Žiri organizira tečaj priprave na zakon, ki bo 22., 23., 29. in 30. januarja, vsakokrat ob 19. uri po aplikaciji zoom. Obvezne so prijave na župnikov elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.ali na župnikov telefon: 040395979.