4. adventna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. adventna nedelja – 19. december 2021

(20. – 26. december 2021)

• ponedeljek: sv. Dominik, opat;
  • torek: sv. Peter Kanizij, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • sreda: sv. Hunger, škof;
  • četrtek: sv. Janez Kancij, duhovnik;
  • petek: sv. Adam in Eva, prastarša; PRVI SVETI VEČER;
  • sobota: BOŽIČ – GOSPODOVO ROJSTVO;
  • nedelja: Sveta Družina; goduje sv. Štefan, diakon in prvi mučenec.

• ponedeljek ob 18.00:          + Marica Trček

+ duhovnik Matjaž Zupan

• torek ob 18.00:                    + Leopolda Seljak

Za blagoslov otrok

• sreda ob 18.00:                    + Franc Ušeničnik, 7. dan

+ Marica Albreht

+ Marija Bogataj (Izgorje)

• četrtek ob 18.00:                 + Ana Kavčič, 7. dan

+ Stanislav Burnik

+ Štefanija Oblak – za zdravje

+ Logarjevi

• petek ob 20.00:                    + Janez in Alojzija Ravnikar

+ Peter Jesenko, roj. dan

• sobota ob 0.00:                    Za žive in pokojne župljane

+ Janko Zdolšek, Zdolškovi, Solnarjevi in Demšarjevi

ob 8.30:                     + Marjan Peternel

+ Janez Žakelj

+ Franc in Leopolda Božič

ob 10.00:                   + Vinko in Slavka Šubic

Za družino in dom

• nedelja ob 7.00:                   + Alfonz Zajec in Deklovi

+ Milka Naglič, obl.

ob 8.30:                      + Štefana, god, ata Franc, Drago in Bojan Štremfelj

ob 10.00:                   + p. Pavel Košir

+ Ivana Košir (Tabor 8), obl.

+ Štefan Mrak, god

Za svete maše je potrebno upoštevati medsebojno razdaljo najmanj 1,5 m, obvezno nositi zaščitne maske in obvezno razkuževati rok. Nositi je treba kirurške ali FFP2 maske. Za vsak vstop v cerkev je od 12. leta starosti dalje potreben pogoj PCT in veljaven osebni dokument. Za veroučence in dijake velja samotestiranje v šoli kot izpolnjen PCT-pogoj za obisk svete maše, verouka ali obveroučnih dejavnosti.

Samo še danes lahko v kiosku kupite vse potrebno za lepše praznovanje božičnih praznikov.

Danes od 17. do 20. ure bo glavno božično spovedovanje. Na voljo bo več spovednikov. K tej sveti spovedi pridete tudi vsi veroučenci od 4. do 9. razreda.

Lepo povabljeni k božični devetdnevnici, ki jevsak dan ob 18. uri v župnijski cerkvi. K devetdnevnici povabljene cele družine. Veroučenci morajo devetdnevnico obiskati vsaj štirikrat (namesto rednega verouka), najbolj pridne pa čaka na koncu tudi nagrada.

Do petka do 15. ure lahko v župnijski cerkvi dobite Luč miru iz Betlehema, ki naj na Sveto noč zasveti na oknih vseh naših domov.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje mešane zakonske skupine.

V četrtek ob 16.30 bo v župnišču tretje srečanje za vse tiste, ki boste sodelovali v trikraljevski akciji.

V četrtek ob 19. uri bo v župnišču priprava staršev in botrov na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 12. uri.

V petek, na prvi sveti večer naj se družina zbere k skupni molitvi, ter pokadi in pokropi prostore svojega doma.

V petek ob 20. uri bo sveta maša svetega večera, ob polnoči pa bo osrednja polnočna božična sveta maša.

Na Božič bosta slovesni sveti maši ob 8.30 in 10. uri. Pri vseh štirih prazničnih svetih mašah bo običajni »ofer« za poplačilo obnove notranjosti naše župnijske cerkve. Za vsak vaš iskren dar Bog povrni!

Zaradi ukrepov ob epidemiji se bo potrebno za vse štiri božične svete maše obvezno prijaviti na list v župnijski cerkvi. Svete maše se bodo lahko udeležili le vpisani. Vpisati se bo mogoče v nedeljo, 19. decembra, med svetimi mašami in med spovedovanjem. Da se bo božičnega praznovanja lahko udeležilo čim več ljudi, se vsaka družina lahko vpiše le k eni sveti maši. Širša družina (otroci, starši in stari starši) naj sedi v klopi skupaj, ob vpisu vpišite število družinskih članov. Omejitev ne velja za pevce, ministrante, delivce obhajila in bralce. Hvala za razumevanje!

26. decembra bodo svete maše po nedeljskem razporedu. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov otrok do vključno 5. razreda, še posebej povabljene družine letošnjih novokrščencev.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni v času uradnih ur pobiramo mašne namene za mesec marec.