5. velikonočna nedelja

• četrtek: sv. Bonifacij, mučenec;
  • petek: sv. Izidor, kmet;
  • sobota: sv. Janez Nepomuk, duhovnik in mučenec;
  • nedelja: 6. velikonočna nedelja; goduje sv. Jošt, puščavnik.

• ponedeljek ob 19.00:        + Neža, Alojz in Cigale

+ Cankarjevi (Selo)

V zahvalo za Božje varstvo

• torek ob 7.00:                     + Bradeško

+ Anica Čepin

• sreda ob 19.00:                  + Stanovnik in Jesenko

+ Franc Oblak, obl.

• četrtek ob 7.00:                  + Jelka Mlinar (Medvedje Brdo)

Za zdravje (B)

• petek ob 19.00:                  + Janez Bekš, roj. dan

+ starši Košir in brat Mirko

• sobota ob 8.00:                  + Štucin

+ Tilka Trček

• nedelja ob 7.00:                 + Feliks in Marjana Gregorač

+ Venčeslav Strlič

ob 8.30:                     + starši Janez in Frančiška Cigale, Jože Podobnik in sestra Otilija

ob 10.00:                  + Homcovi

Za zdravje v družini

Pri razporedu maš je nekoliko sprememb, zato sledite tedenskim oznanilom. Vse svete maše do preklica bodo darovane v župnijski cerkvi. Ob nedeljah bodo odslej svete maše ob 7. uri, ob 8.30 in ob 10. uri. Vsi, ki ste stari nad 70 let boste ob nedeljah prišli k sveti maši ob 7. uri (ta je izključno rezervirana samo za starejše). Drugače ste starejši povabljeni k svetim mašam med tednom. Za starejše velja za nedeljsko sveto mašo tudi tedenska maša.

Hvala čistilkam, redarjem ZŠAM in vsem, ki se trudite pri uveljavitvi varnostnih ukrepov v naši cerkvi. Bog povrni tudi vsem, ki skrbite za lepoto našega bogoslužja in cerkve.

Odprta je tudi župnijska pisarna. Vnaprej se morate najaviti po telefonu, ter čakati zunaj v vrsti v medsebojni razdalji 1,5 m. V pisarno lahko vstopate posamič, obvezno z zaščitno masko. Uradne ure župnijske pisarne so vsak dan po sveti maši.

Ob sredah ob 18. uri bodo v župnijski cerkvi zopet molitvene ure pred Najsvetejšim. Lepo povabljeni!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti, procesije in romanja. Do jeseni je odpovedan tudi verouk in vsa župnijska otroška počitniška druženja.

Posebne Šmarnice za otroke letos niso dovoljene, pri svetih mašah bomo brali Šmarnice za odrasle. Vse družine pa vsak dan prejmete po elektronski pošti šmarnično branje za otroke. Šmarnice letos obhajajte po družinah!

Zopet so dovoljene poroke in krsti, kjer je prisotno največ 15 ljudi, ki upoštevajo medsebojno razdaljo.

Spovedovanje v spovednicah ni dovoljeno. Pri nas bo vsako nedeljo med svetimi mašami priložnost za sveto spoved v kiosku pod zvonikom. Pri spovedi spovedanec in spovednik nosita zaščitno masko in ohranjata razdaljo 1,5 metra.

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev.

Pogreb je dovoljen le v družinskem krogu, ki naj upoštevajo medsebojni razmak. Za ožje svojce je možna tudi pogrebna sveta maša ob upoštevanju vseh pravil za svete maše.

Sveta birma in prvo sveto obhajilo sta prestavljena na jesen oziroma na čas, ko bo to varno.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki je še prisotna med nami.

Hvala vsem, ki ste v času zaprtih cerkva darovali dar za svete maše, za vzdrževanje župnije in za vaša duhovnika. Bog vam povrni!

Ob pogrebu + Janeza Čelika so domači, sosedje in prijatelji darovali 700 EUR za cerkev na Dobračevi in za poplačilo obnove župnijske cerkve, ter za 15 svetih maš. Bog povrni!

Prihodnjo nedeljo bo pri vseh svetih mašah »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Že vnaprej hvala za vsak vaš dar!