^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Bela nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Bela nedelja – 19. april 2020

(20. – 26. april 2020)

 

Godovi:     

 • ponedeljek: sv. Teotim, misijonar in škof;
 • torek: sv. Anzelm, škof in cerkveni učitelj;
 • sreda: sv. Hugo, škof;
 • četrtek: sv. Jurij, mučenec;
 • petek: sv. Marija Kleopova, svetopisemska žena;
 • sobota: sv. Marko, evangelist;
 • nedelja: 3. velikonočna nedelja; goduje sv. Marija, Mati dobrega sveta.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek:             + Stanislav Vehar, obl.

                                    + starši in brat Oblak (Žirovski vrh sv. Urbana)

                                    + Mirko Burnik, obl.

 

 • torek:                        Za župljane

            Po namenu (A)

 

 • sreda:            + Jožica in Jože Trček, obl., ter vsi Trček in Možina (Mrzli vrh)

             + Valentin Novak in Pavla Loštrek

 

 • četrtek:                     + Štefan Mrak, obl.

                                   + Milan Mlinar, obl.

                                   + Lojze Kopač (Tavčarjeva)

 

 • petek:            + Tone Klemenčič, roj. dan

+ Štefka Karner

+ Anton Kastelec, obl.

 

 • sobota:                      + starši Tavčar in sin Bogdan, obl.

+ Iztok Poljanšek, obl.

 

 • nedelja:                     + starši, brati in sestra Tavčar (Podgora)

+ Magdalena Pišljar, obl.

+ Frančiška Pivk (Žirovski vrh), god

Za žive in pokojne klekljarice

Po namenu

Za župljane

Zaradi ukrepov za preprečevanje širitve korona virusa COVID-19 so odpovedane vse svete maše z ljudstvom. Duhovnika vsak dan brez ljudstva mašujeva po vaših namenih in vse župljane prinašava pred dobrega Boga.

 

Na 3. velikonočno nedeljo bomo na Youtubu, (povezava pa bo objavljena na spletni strani župnije Žiri in na njeni Facebook strani) neposredno prenašali sveto mašo iz naše župnijske cerkve. Sporočite to še svojim prijateljem in sosedom!

Dragi župljani, iskrena hvala vsem, ki ste se v tem tednu z darom spomnili vaših duhovnikov in darovali za potrebe naše župnije. Tudi v tem tednu vas vabim k darovanju za mašne namene za mesec junij in vzdrževanje župnije (namesto rednih »pušic« in »ofrov«) z nakazili na bančni račun župnije. Mašne namene naročite po telefonu in dar poravnate z nakazilom na TRR župnije Žiri (številka računa SI56 0700 0000 0846 221 s pripisom »DAR ZA ŽUPNIJO« ali »DAR ZA SVETO MAŠO«). V naprej se vam iskreno zahvaljujem. Za vsak dar v času preizkušnje in stiske naj vam Bog povrne!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti in romanja. Tudi župnišče je zaprto, župnik pa je v nujnih primerih dosegljiv na telefon (040 395 979) ali po elektronski pošti (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev. V primeru pogreba je dovoljen le krajši obred na grobu ob prisotnosti le najožjih svojcev, ki naj upoštevajo medsebojni razmak.

Glede svete birme, prvega svetega obhajila, porok in krstov boste pravočasno obveščeni. Prosimo, da spremljate župnijsko spletno in facebook stran.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki nas je zajela. Vse vas prosimo, da ostajate v domači karanteni in v tem času ne gojite družabnih stikov!