^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Velika noč

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Velika noč – 12. april 2020

(13. – 19. april 2020)

 

Godovi:     

 • ponedeljek: Ponedeljek v velikonočni osmini;
 • torek: sv. Lidvina, devica;
 • sreda: sv. Helena, kneginja;
 • četrtek: sv. Bernardka Lurška, devica;
 • petek: sv. Robert, opat;
 • sobota: sv. Evzebij, škof;
 • nedelja: 2. velikonočna, bela nedelja, nedelja Božjega usmiljenja; goduje sv. Leon IX., papež.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek:                         + Milka in Anton Oblak (Dobračevska 67), obl.

                                                + p. Filip Rupnik

                                                Za župljane

 

 • torek:                                    Za zdravje v družini

                        Mariji v zahvalo

 

 • sreda:                        + Izidor Demšar, obl.

                         + Majda Jesenko

                         + Slavka Žakelj in Urbanovi iz Rakulka

 

 • četrtek.                                + Stanislav Modic, obl., in vsi Modic

                                               + Valentin Mlinar in družina Trček (Sovra)

 

 • petek:                        + Emil Govekar in sin Marjan

+ Rudolf Poljanšek, ter starši Filipič in Poljanšek

 

 • sobota:                                  Za birmance in njihove družine

+ duhovnik Jože Vidic

 

 • nedelja:                                 + starši in brat Demšar

+ družina Koren

+ Franc Oblak (triglavska), obl.

+ Vinko Benedičič, ter starši Šorli in Benedičič

Za mir, srečo in blagoslov v družini

Zaradi ukrepov za preprečevanje širitve korona virusa COVID-19 so odpovedane vse svete maše z ljudstvom. Duhovnika vsak dan brez ljudstva mašujeva po vaših namenih in vse župljane prinašava pred dobrega Boga.

 

 

Hvala vsem, ki ste nama z gospodom kaplanom v teh dneh voščili. Tudi midva vsem vam želiva lepo praznovanje letošnjih velikonočnih praznikov in obilo blagoslova v vašem življenju.

Hvala vsem, ki se trudite, da smo tudi v času preizkušnje med seboj povezani v molitvi in preko novodobnih medijev. Hvala, da na tak način skrbite, da se vaš župnik ne počuti osamljenega, ampak je del župnijske družine.

Na Belo nedeljo bomo na Youtubu, (povezava pa bo objavljena na spletni strani župnije Žiri in na njeni Facebook strani) neposredno prenašali slovesno sveto mašo iz naše župnijske cerkve. Sporočite to še svojim prijateljem in sosedom!

Dragi župljani, iskrena hvala vsem, ki ste se v teh dneh z darom spomnili vaših duhovnikov in darovali za potrebe naše župnije. Tudi v tem tednu vas vabim k darovanju za mašne namene za mesec junij in vzdrževanje župnije (namesto rednih »pušic« in »ofrov«) z nakazili na bančni račun župnije. Mašne namene naročite po telefonu in dar poravnate z nakazilom na TRR župnije Žiri (številka računa SI56 0700 0000 0846 221 s pripisom »DAR ZA ŽUPNIJO« ali »DAR ZA SVETO MAŠO«). V naprej se vam iskreno zahvaljujem. Za vsak dar v času preizkušnje in stiske naj vam Bog povrne!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti in romanja. Tudi župnišče je zaprto, župnik pa je v nujnih primerih dosegljiv na telefon (040 395 979) ali po elektronski pošti (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev. V primeru pogreba je dovoljen le krajši obred na grobu ob prisotnosti le najožjih svojcev, ki naj upoštevajo medsebojni razmak.

Glede svete birme, prvega svetega obhajila, porok in krstov boste pravočasno obveščeni. Prosimo, da spremljate župnijsko spletno in facebook stran.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki nas je zajela. Vse vas prosimo, da ostajate v domači karanteni in v tem času ne gojite družabnih stikov!