5. postna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 5. postna nedelja – 29. marec 2020

(30. marec – 5. april 2020)

• ponedeljek: sv. Janez Klimak, opat;
  • torek: sv. Benjamin, diakon in mučenec;
  • sreda: sv. Tomaž Tolentinski, misijonar in mučenec;
  • četrtek: sv. Frančišek Paolski, redovni ustanovitelj;
  • petek: sv. Rihard, škof; prvi petek;
  • sobota: sv. Izidor Seviljski, škof in cerkveni učitelj; prva sobota;
  • nedelja: Cvetna nedelja; godujesv. Vincencij Ferrer, duhovnik.

• ponedeljek:                  + Pavel, Janko in Cigale

+ Leopolda in Jože Gantar

• torek:                            + Francka Trček

Po namenu (A)

• sreda:                            + Tončka Reven (skupina Srečanje)

+ Dragarjevi

V zahvalo

• četrtek.                               + Marijo Čibej

+ Maksimilijan Oblak, roj. dan

• petek:                          + Vinko Šubic, roj. dan

+ Angela in Jakob Uršič, obl.

+ Matija Pirnat, obl.

• sobota:                         + Jesenkovi (Novovaška 79)

V spomin iz zahvalo na Žano in Ano

• nedelja:                        + Vinko Justin, ter Frančiška in Franc Pivk (Žir. v.)

+ Franc Kokelj in za zdravje

+ starši in sinovi Strlič (Logaška)

+ Stanislav Klemenčič, obl., in Ruparski

+ Slavko in Marija Kržišnik

Zaradi ukrepov za preprečevanje širitve korona virusa COVID-19 so odpovedane vse svete maše z ljudstvom. Duhovnika vsak dan brez ljudstva mašujeva po vaših namenih in vse župljane prinašava pred dobrega Boga.

Vsako nedeljo ob 9. uri bo na spletni in facebook strani naše župnije neposredni prenos svete maše iz kapele v župnišču. Obvestite tudi svoje prijatelje in sosede!

V župniji so do nadaljnjega odpovedana vsa srečanja, druženja, ljudske pobožnosti in romanja. Tudi župnišče je zaprto, župnik pa je v nujnih primerih dosegljiv na telefon (040 395 979) ali po elektronski pošti (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

Samo v smrtni nevarnosti je dovoljeno maziljenje bolnikov ob uporabi zaščitnih sredstev. V primeru pogreba je dovoljen le krajši obred na grobu ob prisotnosti le najožjih svojcev, ki naj upoštevajo medsebojni razmak.

Glede svete birme in prvega svetega obhajila boste pravočasno obveščeni. Starše prosimo, da spremljate župnijsko spletno in fb stran.

Vse župljane in ljudi dobre volje vljudno prosimo, da upoštevate vse ukrepe in se odgovorno vedete pri pandemiji, ki nas je zajela. Vse vas prosimo, da ostajate v domači karanteni in v tem času ne gojite družabnih stikov!

Vaša duhovnika vabiva vse verne, da se  v teh dneh preizkušenj povežemo v molitvi. Zato sporočava:
1. v župnijski cerkvi bo vsak večer ob 20. uri pozvonil veliki zvon;
2. ob isti uri se doma ustavimo, ugasnemo televizijo in radio ter zmolimo Oče naš, Zdrava Marija, Slava Očetu in dodamo: Božja Mati Marija, prosi za nas, sv. Rok, prosi za nas;
3. duhovnika mašujeva vsak zase, a vedno po vaših namenih. Položite v duhu svojo prošnjo na daritveni oltar.

Od danes do Cvetne nedelje bo potekal na Radiu Ognjišče radijski misijon, ki naj bo naša neposredna priprava na letošnje velikonočne praznike.

Prihodnjo nedeljo bo Cvetna nedelja, zato doma izdelajte butarice. Blagoslov butaric in zelenja bo prihodnjo nedeljo pri spletni sveti maši ob 9. uri. Takrat v družinskem krogu tudi blagoslovite butarice in zelenje z blagoslovljeno vodo.

Na vse vas in vaše družine razlivam Božji blagoslov, v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha, vaš župnik Andrej