Romanje naše župnije na Sveto Goro

Zadnji petek in soboto v avgustu naša župnija tradicionalno roma k naši Kraljici na Sveto goro. Letos smo se še posebej potrudili, saj Sveta gora obhaja 300-letnico kronanja svetogorske Matere Božje.

Na dvodnevno peš romanje se je letos podalo 43 romarjev. Prenočili so v župnišču na Vojskem, sveto mašo pa je tam daroval  novi žirovski župnik Andrej. Na enodnevno romanje pa je krenilo 27 kolesarjev. Na Sveti gori pa se nam je pridružilo še precej romarjev z avtobusom in osebnimi vozili.

Tako smo kot ena sama družina romanje zaključili pri sveti maši, ki jo je za blagoslov naših družin in naše župnije daroval p. Simon Peter Berlec.

Prihodnje leto pa vabimo še ostale župljane, da se nam na kakšen način pridružite!